Zastosowania

Budynek wysokościowy

Budynek wysokościowy

Twój partner w zakresie cyklu eksploatacji dla

Mobilność w wysokościowcach

Doskonałość w rozwiązaniach dla wysokościowców Inteligentne planowanie Produkty Konstrukcja Gospodarka i ekologia Montaż Serwis

Od inteligentnego planowania do zarządzania projektem

TK Elevator zapewnia niezrównane wsparcie od samego początku. Stworzenie optymalnego przepływu pasażerów jest naszym wkładem w proces projektowania architektonicznego. Naszą gwarancją jakości jest zapewnienie, że wszystkie prace instalacyjne przebiegają sprawnie i są zakończone na czas.

Ekonomiczne, zrównoważone i w pełni połączone

Nasze rozwiązania w zakresie mobilności w budynkach wysokościowych udowadniają, że gospodarka i ekologia mogą współistnieć w doskonałej harmonii. Jest to korzystne dla środowiska i Twojego wyniku finansowego. Ponadto, nasze całościowe rozwiązania cyfrowe przynoszą korzyści finansowe i eksploatacyjne.

Wyjątkowe produkty i serwis jak żaden inny

Dzięki windom jednopokładowym, dwupokładowym oraz naszym wyjątkowym windom TWIN, portfolio produktów TK Elevator jest najbogatsze w branży. Nasze doskonałe rozwiązania w zakresie serwisu i konserwacji zapobiegawczej zapewniają niezmiennie wysoką dostępność, również w przypadku urządzeń innych firm.

Globalny segment wysokościowców zmienia się

Praca w domu pozostanie na stałe - a wraz z nią spada zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe w centrach miast. Ale to nie położy kresu wieżowcom. Będą po prostu inne.

Istniejące budynki zostaną przeprojektowane, a powierzchnie biurowe zostaną zaadaptowane do innych zastosowań. Nowe projekty architektoniczne będą integrować mieszane zastosowania. Zaawansowana technologia wind będzie nadal umożliwiać mobilność w wysokościowcach. Produkty naszej branży będą w coraz większym stopniu oceniane na podstawie elastyczności, jaką zapewniają przyszłym wysokościowcom, w których kategorie użytkowania będą się mieszać.

Firma TK Elevator od dziesięcioleci dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności w wysokościowcach. Nasze wyjątkowe i innowacyjne portfolio produktów umożliwia realizację koncepcji odpornych na przyszłe wyzwania. Nasze rozwiązania opierają się na partnerstwie z naszymi klientami przez cały cykl eksploatacji - od kompetentnego doradztwa i inteligentnego planowania po zarządzanie projektami i serwis prewencyjny.

Planowanie i doradztwo

Od kilkudziesięciu lat pomagamy naszym klientom realizować ich wizje związane z budownictwem wysokościowym. Nasz wkład w proces projektowania architektonicznego polega na dostarczeniu ekspertyzy planistycznej. Nasze całościowe podejście umożliwia zwiększenie powierzchni najmu, ułatwia płynny przepływ pasażerów i pozwala na bardzo elastyczne konfiguracje i możliwości projektowania architektonicznego.

Supporting you from A to Z

Wspieramy Cię od A do Z

Aby pomóc Ci w realizacji Twojej wizji wysokościowca, oferujemy niezrównane wsparcie w zakresie doradztwa i planowania od samego początku, nawet przed naszkicowaniem pierwszego zarysu budynku. Lokalni eksperci są wspierani przez globalny zespół TK Elevator zajmujący się doradztwem z zakresu budownictwa wysokościowego. Zaangażowanie ich od samego początku projektowania konstrukcji z pewnością pozwoli na osiągnięcie najlepszego możliwego rezultatu i zaoszczędzi kosztownych zmian na późniejszych etapach.

Jako centralny element poważnego przedsięwzięcia planistycznego przeprowadzamy analizę ruchu wind (ETA), aby przewidzieć przyszłą wydajność danego układu wind. ETA umożliwia dopracowanie każdej iteracji windy w celu uzyskania najlepszego możliwego rezultatu - na przykład optymalnej liczby szybów, oszczędności energii, wydajności systemu, komfortu pasażerów i uwarunkowań budżetowych. Dokładna analiza ETA stanowi podstawę projektu architektonicznego, który uwzględnia mobilność w budynku.

Optimum passenger flow with minimum elevator footprint

Optymalny przepływ pasażerów przy minimalnej powierzchni przeznaczonej na windy

Pomagamy w podejmowaniu właściwych decyzji dotyczących przepływu pasażerów, aby zoptymalizować transport i zminimalizować czas oczekiwania, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej efektywności powierzchni przeznaczonej na windy.

Dzięki naszej wyjątkowej ofercie produktów, która jest najszersza w branży dzięki pionierskiej technologii, takiej jak TWIN, jesteśmy w stanie zwolnić powierzchnię do wynajęcia w Państwa projekcie wysokościowca, jednocześnie zwiększając wydajność transportu. Ujmując to w liczbach: Inteligentne planowanie może zaowocować zmniejszeniem powierzchni potrzebnej na windy nawet o 50%. W rezultacie otrzymujemy przyszłościowe, indywidualne rozwiązanie mobilnościowe dostosowane do budynku i optymalizujące wygodę użytkowników.

Smart planning = transparency

Inteligentne planowanie = przejrzystość

Wieżowce o mieszanym przeznaczeniu mogą zawierać powierzchnie hotelowe, mieszkalne, handlowe i biurowe. Strefy co-workingowe lub piętra o specjalnym przeznaczeniu (na restauracje lub sky garden) mogą wkrótce zastąpić tradycyjne piętra biurowe. We wszystkich tych wyzwaniach, doświadczenie, wiedza i kreatywna elastyczność naszych konsultantów i planistów zapewni Ci najlepsze możliwe rozwiązanie w zakresie mobilności w budynkach wysokościowych, dostosowane do Twoich potrzeb.

Dla nas inteligentne planowanie oznacza również pełną przejrzystość w stosunku do naszych klientów, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawdzanie wydajności i realności koncepcji mobilności. Dlatego też nasze narzędzia i metody analizy ruchu w windach uwzględniają normy ISO 8100-32 i są w 100% otwarte na kontrolę. Opublikowaliśmy nawet białą księgę na temat ETA.

Pobierz naszą białą księgę analizy ETA


 

Nasze wyjątkowe portfolio produktów

Działamy w branży transportu pionowego, aby sprawnie, wygodnie, komfortowo i niezawodnie dowozić ludzi tam, gdzie tego potrzebują. Aby osiągnąć te cele, dysponujemy najszerszym portfolio produktów w branży. Poznaj wszystkie nasze windy, schody ruchome i rozwiązania cyfrowe dla segmentu wysokościowców w wirtualnym lobby produktów poniżej.

Obejrzyj premierę produktu wind momentum!

TK Elevator to jedna z wiodących na świecie firm produkujących windy, posiadająca kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zakresie budownictwa wysokościowego. Jako jedno źródło rozwiązań w zakresie mobilności, oferujemy naszym klientom windy momentum, jako idealne, szybkie, jednopokładowe uzupełnienie najszerszej w branży oferty dla budownictwa wysokościowego.

Dowiedz się więcej na stronach produktów momentum 200 i 300.


 

Dostosowana konstrukcja

Tailored to your building

Dostosowana do Twojego budynku

Od lobby po ostatnie piętro, projekt nowoczesnych wieżowców jest kompozycją otoczenia. Windy i schody ruchome łączą płynnie te różne otoczenia, nie tylko poprzez ułatwianie transportu, ale także poprzez swój własny wygląd. Nowoczesna technologia materiałowa narzuca bardzo niewiele ograniczeń w osiąganiu pożądanego wyglądu i odczuć, do których dąży każdy architekt i specjalista od aranżacji wnętrz. Dlatego też wszystkie nasze produkty dla budownictwa wysokościowego pozwalają na maksymalne dostosowanie do potrzeb klienta.

Highly customisable

Duża możliwość dostosowania do potrzeb klienta

Wystrój windy rozciąga się daleko poza kabinę, dzięki niestandardowym okładzinom ściennym i dopasowanym podłogom. Pierwszym kontaktem pasażera z rozwiązaniem mobilnościowym w budynku jest terminal kontroli celu transportu znajdujący się w holu. Do tego dochodzi system orientacji w budynku oraz dodatkowa sygnalizacja, taka jak drogowskazy wskazujące kierunek wsiadania, które wyznaczają drogę przed wejściem do właściwej kabiny. Nasze produkty w pełni to uwzględniają dzięki takim funkcjom, jak konfigurowalne cyfrowe interfejsy użytkownika, dostrajane oświetlenie RGB oraz szeroki wybór opraw i opcji sygnalizacji.

Zapoznaj się z wyjątkowymi projektami wind i interfejsów, które zrealizowali nasi klienci.

Mebe Mebe
Algorythm Algorythm
Federation Tower Federation Tower
Mercury City Tower Mercury City Tower

Znalazłeś to, czego szukasz? Zapraszamy do kontaktu!

Zapewniamy kompleksową obsługę zarówno klientom prywatnym, komercyjnym, jak i instytucjonalnym. Dziesiątki lat doświadczenia w technice windowej oznacza, że możesz polegać na naszej wiedzy.

Skontaktuj się z najbliższym zespołem sprzedaży TK Elevator


 

Gospodarka i ekologia

Windy w wysokościowcach jutra będą musiały być tak ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe. Jesteśmy mocni w obu dyscyplinach. To dobra wiadomość dla środowiska i Twoich wyników finansowych.

Efficient technology

Wydajna technologia

Priorytetem jest dla nas oszczędna technologia wind, np. dzięki zastosowaniu maszyn bezprzekładniowych AC, minimalizujących liczbę pustych lub pozorowanych przystanków oraz obniżających koszty energii dzięki technologii napędu regeneracyjnego, ponieważ wytworzona energia jest oddawana z powrotem do sieci energetycznej budynku. Nasze rozwiązania w zakresie mobilności w budynkach wysokościowych ograniczają zużycie energii, przestrzeni, zasobów oraz redukują konieczność konserwacji wind lub schodów ruchomych na miejscu.

Ecological mindset

Postawa ekologiczna

Jednym z celów klimatycznych naszej firmy jest rozwój produktów, które zmniejszają emisję dwutlenku węgla w budynkach i całych miastach. Dzięki funkcjom oszczędzania energii, oświetleniu LED, trybowi uśpienia i innym efektywnym funkcjom nasze windy pomogą Twojemu budynkowi wysokościowemu stać się bardziej ekologicznym. W szczególności promujemy rozwiązania mobilnościowe, które są zgodne z systemami certyfikacji zielonych budynków, takimi jak LEED®, DGNB i BREEAM.

 

CDP
Jesteśmy na liście A w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu

Nasze wysiłki w zakresie ochrony klimatu zostały docenione przez globalną organizację non-profit CDP, która umieściła nas na swojej liście A w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym na rok 2020. Firma TK Elevator zobowiązała się do zmniejszenia własnego śladu węglowego o 25% do roku 2030.

EPD
Jesteśmy pionierami branży w zakresie EPD

Firma TK Elevator publikuje Deklaracje Środowiskowe Produktu (EPD), aby przekazać społeczeństwu wyniki oceny cyklu życia produktu i zapewnić przejrzystość w zakresie wpływu naszych produktów na środowisko oraz ich wydajności.


 

Zarządzanie projektem i montaż

W naszych rozwijających się miastach wzrasta zapotrzebowanie na wygodę. Jeśli dodamy do tego prace renowacyjne, duże projekty infrastrukturalne i urbanistyczne, staje się jasne, dlaczego koncentrujemy się nie tylko na innowacyjności naszych produktów. Od początku projektujemy nasze windy i schody ruchome z myślą o wydajnym i szybkim procesie montażu.

Wykorzystując kilkudziesięcioletnie doświadczenie, naszą globalną wiedzę w zakresie budownictwa wysokościowego oraz wysoko rozwinięte struktury lokalne, gwarantujemy niezawodne dostawy i elastyczną logistykę, najnowocześniejsze techniki montażu, które dotrzymują tempa budowie, oraz zarządzanie projektem na miejscu, które zapewnia precyzję działania i bezpieczeństwo pracy. Dla nas partnerstwo oznacza wsparcie dedykowanego, eksperckiego zespołu zarządzającego projektem, który ściśle koordynuje każdą fazę projektu.

On-site expertise

Kompetencje na miejscu

W fazie budowy nasz doświadczony zespół na miejscu zapewni sprawne planowanie logistyczne i nadzór operacyjny w systemie just-in-time. Zarządzamy realizacją projektu pod względem czasu, kosztów i jakości, utrzymując płynną koordynację pomiędzy zespołami montażowymi na miejscu, a naszą fabryką i działem badawczo-rozwojowym, które zawsze pozostają w kontakcie.

Wynikiem tego jest bezproblemowy montaż i uruchomienie systemu, np. dzięki najnowocześniejszej technologii laserowej, która z milimetrową precyzją ustawia szyb windy, zapewniając wzorcowy komfort podróży.

Safety first
Kultura „Bezpieczeństwo przede wszystkim"

Bezpieczeństwo naszych klientów, pracowników i osób korzystających z naszych produktów jest najważniejsze na każdym kroku.

Expert consultants
Fachowi doradcy

Oferujemy dedykowany zespół ekspertów z bogatym doświadczeniem w międzynarodowym doradztwie dotyczącym budynków wysokościowych i zarządzaniu projektami.

Flexible logistics
Elastyczne planowanie logistyki

Wiemy, że plany mogą się zmieniać, dlatego organizujemy nasze rozwiązania w zakresie mobilności zgodnie z planem budowy, aby zawsze być "just-in-time".

Shaft Climber
System Shaft Climber®

Możemy rozpocząć montaż i zapewnić mobilność pionową jeszcze w trakcie budowy budynku i szybów windowych.

Certified installation
Certyfikowane ekipy montażowe

Nasi specjaliści od montażu są przeszkoleni, doświadczeni i certyfikowani zgodnie z najwyższymi standardami.

Remote commissioning
Zdalne uruchamianie

Zazwyczaj nasz zespół wsparcia technicznego jest na miejscu, aby uruchomić nowo zamontowane windy. Jeśli jednak wymaga tego sytuacja, możemy również zapewnić uruchomienie zdalne.

State-of-the-art installation

Najnowocześniejszy montaż

Nasz system Shaft Climber® zamontowany w rdzeniu budynku w fazie budowy przyspiesza postęp prac na budowie, umożliwia wcześniejsze zamknięcie fasady i skraca czas montażu. Z nami po Twojej stronie możesz być pewien, że winda w budynku wysokościowym zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem i budżetem.


 

Serwis jak żaden inny

Twoje windy i schody ruchome są w dobrych rękach. U jednego z wiodących dostawców mobilności miejskiej.

Your service partner

Twój partner serwisowy. Zawsze na miejscu.

Podobnie jak w przypadku naszych innowacyjnych wind projektowanych i produkowanych w Europie, zapewnienie wysokiej jakości konserwacji i napraw jest głównym priorytetem firmy TK Elevator. Nasza koncepcja serwisu opiera się na zapewnieniu pasażerom maksymalnego komfortu, wygody i bezpieczeństwa przy jednoczesnej ochronie długoterminowej wartości inwestycji - i wykracza poza nasze własne produkty. Niezależnie od marki i modelu, jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom w zakresie konserwacji i serwisu, co stanowi nieocenioną zaletę dla naszych klientów.

Key features for high-rise

Kluczowe cechy dla budownictwa wysokościowego

  • Szybki serwis 24/7 dzięki ponad 1 000 lokalnym oddziałom
  • Indywidualne pakiety umów serwisowych, opcjonalnie z MAX, naszym opartym na chmurze systemem predykcyjnej konserwacji i monitorowania
  • Fachowi technicy serwisowi wspierani przez globalną sieć centrów serwisowych, dedykowanych również dla urządzeń innych firm i zapewniających wsparcie w czasie rzeczywistym
  • Wyspecjalizowani technicy serwisowi i inżynierowie zajmujący się budynkami wysokościowymi i połączonymi rozwiązaniami mobilnymi
  • Duży zapas części zamiennych dla wszystkich głównych marek wind na żądanie oraz wydajna logistyka umożliwiająca szybką dostawę
  • Opcjonalny magazyn na miejscu części zamiennych do Twoich wind

Dowiedz się wszystkiego o serwisie - od opartego na chmurze po świadczony przez podmioty zewnętrzne


 

TK Elevator © 2021