Aktualności

Inauguracja nowej wieży testowej thyssenkrupp

27.07.2018 00:11

Inauguracja nowej wieży testowej thyssenkrupp oraz Kompleksu Innowacyjnego w Atlancie

  • Globalny lider mobilności miejskiej rozwija swój potencjał dzięki obiektom badawczo-rozwojowym oraz korporacyjnym w pobliżu SunTrust Park.
  • Budynek będzie nową siedzibą thyssenkrupp Elevator Americas

thyssenkrupp Elevator, jedna z największych na świecie firm zajmujących się transportem pasażerskim oraz lider na rynku Ameryki Północnej, ogłosiła dziś nową, światowej klasy siedzibę w pobliżu The Battery Atlanta w hrabstwie Cobb, w stanie Georgia. W kompleksie thyssenkrupp Elevator Americas zatrudnionych będzie ponad 900 pełnoetatowych pracowników, co stanowi około 6% łącznej liczby pracowników thyssenkrupp Elevator w całej Ameryce Północnej.

"Naszym celem jest bezpieczne, wygodne i wydajne przemieszczanie ludzi - dziś i w przyszłości - jest to sedno naszej działalności i wymaga stałego dostępu do najnowszych technologii oraz większej wydajności operacyjnej" - Rich Hussey, CEO thyssenkrupp Elevator Americas. „Atlanta jest synonimem mobilności i innowacji, a ta inwestycja pozwoli służyć naszym klientom lepiej niż ktokolwiek w branży, zapewniając jednocześnie wysoką jakość życia naszym pracownikom”.

Dzięki 18 szybom, wieża testowa może być używana do testowania innowacyjnych systemów transportu pasażerskiego, w tym wind szybkobieżnych, systemu wind z dwiema kabinami w szybie - TWIN, jak również pierwszego na świecie systemu bezlinowego z kabinami poruszającymi się w poziomie - MULTI.

Ponadto, na wieży testowej zostaną przeprowadzone również solidne testy w celu zapewnienia zgodności z rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa dotyczącymi standardowych wind.

"Nasza nowa wieża testowa w Atlancie będzie świadectwem zaangażowania thyssenkrupp w globalny rozwój sieć centrów innowacji, które wypracowały mocne więzi ze studentami oraz uniwersytetami" - Prezes thyssenkrupp Elevator, Andreas Schierenbeck.

„W ramach naszej sieci wież testowych, w skład której wchodzą wieża w Niemczech i w Chinach, nowy obiekt w Atlancie będzie trzecim laboratorium dla futurystycznych technologii, takich jak pierwszy na świecie system bezlinowy – MULTI oraz system zapewniający dużą efektywność, składający się z dwóch kabin w jednym szybie - TWIN."

Pierwszy system TWIN w Ameryce Północnej jest montowany w Atlancie. W jednym szybie pracują dwie niezależne kabiny. Nowa technologia jest instalowana w budynku Cody na Georgia Tech University, a jej zakończenie powinno nastąpić na początku 2019 roku.

"Cieszymy się, że firma thyssenkrupp Elevator wybrała Atlanę, jako odpowiednie miejsce dla swojej nowej siedziby oraz wieży testowej” powiedział gubernator Georg Nathan Deal. "thyssenkrupp to lider branży, który na nowo definiuje transport w budynkach skupiając się na przyszłych pokoleniach. To wspaniała szansa dla państwa i kolejny dowód na siłę naszego środowiska biznesowego i infrastruktury".

Zakończenie tworzenia kompleksu jest planowane na początek 2022 roku.

"Nowa wieża testowa thyssenkrupp zmieni kształt Atlanty i stanie się dumą dla naszego regionu” - Mike Plant, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Atlanta Braves Development Company. Cieszymy się, że najlepsza firma, jaką jest thyssenkrupp, dołącza do czołowych firm działających w naszym rejonie, ponieważ obszar ten cieszy się niespotykanym rozwojem".

thyssenkrupp Elevator Americas zatrudnia ponad 20 000 pracowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej, z czego 15 000 pracowników pracuje w Ameryce Północnej. thyssenkrupp Elevator Americas ma ponad 230 oddziałów i punktów usługowych oraz fabrykę w Middelton, stanie Tennessee z certyfikacją LEED na poziomie Gold.

Aby zobaczyć zdjęcia wieży testowej oraz Kompleksu Innowacji, kliknij tutaj. Film dostępny do pobrania tutaj.

Do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 © thyssenkrupp Elevator
Imprint|Informacje prawne|